Wonder Woman. Zwiastunka wojny – pełna przygód i akcji książka autorki bestsellerowych serii

Czytelnicy często podają w wątpliwość sens przenoszenia postaci komiksowych na karty książek. Leigh Bardugo odpowiedzialna za stworzenie “Wonder Woman. Zwiastunka wojny” te wątpliwości rozwiewa.

W swojej najnowszej pozycji autorka takich bestsellerowych serii jak “Grisza” czy “Szóstka wron” udowadnia, że przygody superbohaterów mogą stanowić interesujące podwaliny pod książkę.

Pełna porywającej akcji książka – Wonder Woman. Zwiastunka wojny

Amerykańska autorka popularnych na świecie powieści fantasy zdołała całkiem zgrabnie przenieść charakter komiksowych perypetii tytułowej Wonder Woman na karty książki.

Choć wydawać by się mogło, że tego typu eksperyment literacki – jak często w takich przypadkach bywa – skazany jest z góry na porażkę, Leigh Bardugo udało się stworzyć zgrabną i przyjemną w odbiorze lekturę.

Fabuła “Wonder Woman. Zwiastunka wojny” opowiada nam o losach tytułowej bohaterki Diany, księżniczki Amazonek (https://www.taniaksiazka.pl/wonder-woman-zwiastunka-wojny-leigh-bardugo-p-1322634.html). Ta z kolei stara się dowieść swej wartości przed siostrami. Sytuacja komplikuje się, gdy stawiając na szali swoją reputację, ratuje życie śmiertelniczce, która okazuje się nie być zwykłą dziewczyną.

Fani komiksowych przygód Wonder Woman, a także ci, którzy znają tę postać z kinowych ekranów, bez problemu odnajdą się w powieści Leigh Bardugo.

Ci mniej zaznajomieni z ową postacią mogą liczyć z kolei na solidną lekturę w klimatach fantasy oraz science fiction.

Wonder Woman. Zwiastunka wojny – nowa powieść Leigh Bardugo

Istotnym czynnikiem wpływającym na odbiór tego typu książek jest ich konstrukcja. W tym przypadku nie musimy się o to martwić. “Wonder Woman. Zwiastunka wojny” nawet jeżeli posiada niedociągnięcia, to nadrabia je przyjemnością płynącą ze śledzenia stworzonej z rozmachem akcji.

Wszelkie pojedynki, które przyjdzie nam obserwować podczas lektury, a także możliwość poznawania w jaki sposób Diana, księżniczka Amazonek, stała się Wonder Woman zapewnią czytelnikowi wiele rozrywki.

Książka ta jest świetnym połączeniem literackiego talentu amerykańskiej pisarki oraz jednej z najbardziej znanych postaci popkultury.

Wśród zalet książki wymienić należy to, że jest:

  • wypełniona akcją
  • stworzona przez autorkę bestsellerowych serii
  • wyjątkową historią pozbawioną pryncypializmu

Wonder Woman. Zwiastunka wojny” to książka, która swoją fabułę przedstawia w tempie dość spokojnym, jednocześnie niepozbawionym momentów potrafiących zapierać dech w piersi.

Leigh Bardugo stworzyła powieść, która jest świetną rozrywką zarówno dla fanów przygód bohaterów, jak i tych szukających solidnej porcji fantastyki, która dostarczy im rozrywki i wrażeń na dobrym poziomie.

Music obraz autorstwa freepik - www.freepik.com