Miłość do podróżowania

Podróżowanie to jedna z najbardziej wartościowych rzeczy w naszym życiu. Trzeba przyznać, że dzięki temu można poznać wiele wspaniałych miejsc i kultur. Ciekawe książki podróżnicze, jak również programy telewizyjne cieszą się ogromną popularnością cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony wielu dorosłych osób. Nie ciekawią one jednak dzieci, które uważają, że są one nieprzyjazne dla ich wieku. Czy to jednak oznacza, że dzieci nie mogą poznać przyjemności jaka płynie z podróżowania? Oczywiście, że nie. Wystarczy tylko pokazać im odpowiednie książki, dzięki którym będzie można poznać fascynujące miejsca. Przykładem takiej pozycji jest “Nela w krainie orek” autorstwa samej Neli Małej Reporterki.

W różnych miejscach

Nela to dziewczynka, która już od dobrych kilku lat podbija serca małych dzieci, jak również nastolatków marzących o równie fascynujących podróżach. Trzeba przyznać, że sława nie uderzyła jej do głowy a ona z wielką przyjemnością zapoznaje młodsze pokolenie z miejscami, które już odwiedziła. A jakie już odwiedziła? Chyba łatwiej byłoby wymienić miejsca, gdzie jeszcze nie udało jej się zagościć. Dzieci z przyjemnością zapoznają się z jej programem telewizyjnym, dzięki czemu mogą obejrzeć te piękne miejsca. Pomimo swojego młodego wieku ta mała dziewczynka doczekała się już kilkunastu książek, które z miejsca stają się absolutnym hitem i sprzedają się w wielkich nakładach. Tym razem Nela postanowiła zaprosić swoich czytelników do wspólnego pływania z orkami. “”Cześć! Czy marzyłeś kiedyś, żeby pływać z orkami? Prawdziwymi drapieżnikami mórz i oceanów? To marzenie może wydawać się dziwne, bo to przecież ogromne drapieżniki, które budzą grozę i strach… Ale nie u mnie. Nie wiem czemu, ale ja czuję z orkami dziwną więź.”- czy po takim wstępie można odmówić małej reporterce?

Poznawać świat

Nela w krainie orek” to możliwość dotarcia do Norwegii, Argentyny, Papui-Nowej Gwinei oraz Antarktydy. W swoim wstępie Nela jak zwykle zaserwowała dzieciom odpowiednią dawkę ciekawostek geograficznych, które na pewno nikomu nie wydadzą się nudne. W swojej opowieści bardzo trafnie przekazuje swoim czytelnikom wiele ważnych informacji o tych majestatycznych stworzeniach, jak również o miejscach, gdzie przebywa. Wszystko jest tak napisane, że dzieci z wielką przyjemnością pochłaniają kolejne strony książki. Dodatkowo na uwagę zasługują zdjęcia, które są idealnym uzupełnieniem budowy całej książki. Tak, chyba nie ma lepszej książki, która zachęciłaby dzieci do poznawania świata, do wspólnego podróżowania, które może okazać się wielką miłością naszego życia.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com