Małanka czyli Sylwester w kalendarzu juliańskim

Patronem ukraińskiego Sylwestra jest Święta Melania, żyjąca na przełomie III i IV w. Impreza obchodzona jest zgodnie z datą ostatniego dnia roku według kalendarza juliańskiego, 13 dni później niż w powszechnie przyjętym kalendarzu gregoriańskim. Zamiast Sylwestra imieniny tego dnia obchodzi Melania. To imię jest bardziej popularne w kręgu wpływów kościoła wschodniego. Potocznie mówi się Małanka, stąd nazwa imprezy.

Gościnny Ośrodek „Kija Chata” w Woli Michowej zaprasza na prawdziwie Łemkowską Małankę sympatyków kultury wschodniokarpackiej. Powitanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego to także świetna okazja by przybliżyć sobie obyczaje żyjących kiedyś na tych terenach karpackich górali, a także możliwość powtórki sylwestrowej nocy wśród muzyki na żywo, bieszczadzkiej śnieżnej aury i suto zastawionych stołów.

12.01.2019 r. godz 19:00, cena 150 zł od osoby.

Zapewniamy:

  • znakomitą karpacką kuchnię (3 gorące dania i zimne przystawki)
  • dobrą regionalną muzykę w wykonaniu kapeli "Łemki i Bojki"
  • miłą atmosferę

Dla chętnych istnieje możliwość wynajęcia pokoju i przedłużenia pobytu według oferty cenowej ośrodka. Za dodatkową odpłatnością dowozimy i odwozimy naszych gości po małance.

Serdecznie zapraszamy!

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.